BiH odradila prvi trening uoči nokaut faze Mundijala

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Salt Lake Cityju odradila prvi trening uoči susreta šesnaestine finala Svjetskog prvenstva protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.

Zmajevi će duel s domaćinom igrati u četvrtak od 17:00 sati po lokalnom vremenu u San Franciscu, pa će narednih dana trenirati u istom terminu kako bi se što bolje prilagodili vremenu odigravanja utakmice. To predstavlja promjenu u odnosu na ranije jutarnje treninge, kada su se pripremali za mečeve koji su počinjali u podnevnom terminu.

Posebno ohrabruje povratak Amara Dedića, koji je zbog povrede mišića propustio prethodni susret protiv Katara, ali se danas ponovo priključio treninzima i radio zajedno sa saigračima.

Prije početka treninga medijima su se obratili Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić.

“Plasman u nokaut fazu za nas je veliki uspjeh i svi smo ponosni zbog toga. Nakon kratkog odmora potpuno smo fokusirani na duel protiv SAD-a. Očekuje nas težak protivnik, ali vjerujemo u svoje kvalitete i idemo po pobjedu”, poručio je Gigović.

Hadžikadunić je naglasio da u ekipi vlada odlična atmosfera.

“Raspoloženje je sjajno nakon pobjede nad Katarom i plasmana među 32 najbolje reprezentacije svijeta. Sada nas očekuje utakmica u kojoj nema popravnog ispita. Dat ćemo maksimum kako bismo izborili prolaz u narednu fazu”, rekao je bh. reprezentativac.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država igra se u noći sa srijede na četvrtak, s početkom u 2:00 sata po vremenu u Bosni i Hercegovini.

Facebook Comments

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *